ثروتمندترین افراد دنیا

 

ثروت بیل گیتس ثروتمندترین مرد جهان چقدر استبیل گیتس بزرگ ؛ رئیس مایکروسافت و ثروتمندترین مرد جهان؛ همه ثروت خود را از طریق مؤسسه خیریه‌اش به جامعه برمی گرداند!!!

 

اکنون بیل گیتس با بیش از 50 میلیارد دلار ، ثروتمندترین مرد دنیا شناخته شده است . او این مقام را چندین سال است که حفظ کرده. یکی از دلایل موفقیت مایکروسافت به گفته خود گیتس استخدام افراد با هوش در این شرکت است. گیتس زمانی که فقط 19 سال داشت مایکروسافت را مدیریت می کرد .او به قدری کار می کرد که حتی گاهی چند روز محل کار خود را ترک نمی کرد و به همراه کارمندان خود به سختی بر روی پروژه های مختلف و سفارش مشتریان کار می کرد. بیل گیتس هم اکنون چهل سال دارد که به همراه همسرش ملیندا ، به فکر مردم فقیر و نیازمند هستند و خودشان زندگی ساده ای را انتخاب کرده اند. هم اکنون بیل گیتس همراه همسر و فرزندان خود در شهر سیاتل ساکن است

حسین ثابت: ۷۱ ساله و متولد مشهد است. او از ثروتمندترین مردان ایران به شمار می رود که در آلمان زندگی می‌کند.

ثابت در جزایر قناری ۹ هتل مجلل با پنج هزار تخت دارد و در ایران نیز هتل بزرگ داریوش را به سبک تخت جمشید در کیش ساخته است.

وی، غیر از این هتل، هفت هتل دیگر نیز در کیش دارد.

همچنین هتل 7 ستاره کوروش که تمام سیستم های آن با نور خورشید است را هم قبل از پایان سال 1389 در کیش افتتاح خواهد کرد .

این هتل ۷ ستاره ( کورش ) بزرگترین و مدرنترن هتل جهان خواهد بود که با دست توانای اقای حسین ثابت در جزیره کیش ساخته میشود

 شرکت اسب ایران و 25% سهام هتل های لاله و شرکت هواپیمایی فراز قشم نیز از دیگر فعالیتهای اوست

هتل بزرگ داریوش هتل ۵ ستاره‌ای در جزیره کیش است که با سرمایه‌گذاری حسین ثابت ساخته شد.

این هتل با الهام از تخت جمشید بصورت سمبلی از افتخار و عزت ایران باستان در دوران هخامنشیان ساخته شده‌است.

این هتل دارای ۱۶۸ اطاق می‌باشد و با سرمایه‌ای معادل ۱۲۵ میلیون دلار ساخته شده‌است.
ولی این تنها  همه محبت اقای حسین ثابت به ملت ایران نیست

با توجه به تحریم های امریکا و اروپا بر روی صنعت هوایی ایران و علارغم مشکلات  مقامات جمهوری اسلامی در  تامین هواپیمای مورد نیاز مردم ایران - اقای حسین ثابت تعداد ۷ فروند هواپیما از نوع   مکدونالد داگلاس  MD83  را با سرمایه شخصی خود خریداری کرده و تا این لحظه ۴ فروند ان به فرودگاه کیش منتقل شده است

 

 

اما برسیم به ثروتمندترین مرد جهان، بیل گیتس را که می شناسید؟همین قدر بدانید که دیگر لقب ثروتمندترین مرد  جهان را یدک نمی کشد.پس با آقای Mukesh Ambani آشنا شوید. این مرد 50 ساله هندی که مدرک مهندسی شیمی خودش را از دانشکده فناوری شیمیایی هند گرفته و در سال اول تحصیل در استنفورد ، آن را برای کمک به پدرش ناتمام گذارده است در مارچ 2007 چهاردهمین مرد ثروتمند جهان ، در اکتبر 2007 با 55.8 میلیارد دلار ثروتمندترین مرد هند و در 29 اکتبر با عبور دارایی هایش از مرز 63 میلیارد دلار عملا رکورد بیل گیتس را که برای مدتهای طولانی با ثروت 62.29 میلیارد دلار پولدارترین فرد جهان شناخته می شد را شکست و بر جای او نشست.

در مورد این آدم یک چیز برایم خیلی جالب است ، آیا شما می توانید در عرض تنها هفت ماه دارایی خودتان را سه برابر کنید ؟ آن هم به میزان 40 میلیارد دلار ! اگر می توانید شروع کنید ، به فقرا هم ببخشید .

 

 

 

هر سال ، مجله فوربس ، لیستی از ثروتندترین مردان دنیا را منتشر می‌کند. مرور این لیست می‌تواند بسیار جالب باشد. دیروز فوربس جدیترین لیست 400 فرد ثروتمند دنیا را منتشر کرد:

امسال 25 سال از زمانی که فوربس لیست 400 فرد ثروتمند دنیا را منتشر می‌کند ، می‌گذرد. سرمایه‌ای که برای ورود به این لیست 400 نفره لازم است ، نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. حالا یک شخص باید دست کم 1.3 میلیارد دلار ثروت داشته باشد تا بتواند به ورود به لیست امیدوار باشد ، یعنی 300 میلیون دلار بیشتر از سال قبل.

مجموع ثروت این 400 نفر نسبت به سال قبل رشدی 290 میلیارد دلاری داشته و به 1.54 تریلیون دلار رسیده است.

مثل سال‌های قبل ، بیل گیتس در صدر جدول قرار گرفته است. ثروت او 59 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. Warren Buffett و Sheldon Adelson و Larry Ellison به ترتیب با 52 ، 28 و 26 میلیارد دلار سرمایه در رده‌های دوم تا چهارم هستند.

لری پیج و سرگئی برین -رؤسای گوگل- هم با 18.5 میلیلرد دلار به طور مشترک در رتبه پنجم قرار گرفته‌اند.

جوان‌ترین نفر در این لیست 400 نفره ، جان آرنولد با 33 سال سن و 1.5 میلیارد دلار سرمایه است.

 مسن‌ترین فرد در این لیست ، John Simplot 98 ساله است که یک تاجر سیب‌زمینی است و 3.6 میلیارد دلار ثروت دارد.

لری پیج و سرگئی برین با 34 سال سن ، بعد از جان آرنولد جوان ترین میلیاردرهای دنیا هستند.

اما خانم کریستی والتون 52 ساله ، طبق لیست فوربس ثروتمندترین زن دنیا است. او 16.3 میلیارد دلار ثروت دارد. این زن بیوه که یک فرزند دارد ، بزرگ‌ترین خرده‌فروش دنیا محسوب می‌شود. وی در 14 کشور دنیا ، 7 هزار فروشگاه دارد.

7 نفر از اعضای لیست سال قبل ثروتمندان دنیا ، در این مدت درگذشته‌اند. مرگ آنها باعث شده که فرزندان جوانشان در لیست قرار بگیرند.

((۱۱ زن ثروتمند و زیبای هالیوود معرفی شدند))

اپرا وینفری :

 

                                                 

 

                                                                            

 

 

 

                         

 

 

                         

 

 

 

                        

 

 

 

                                     

 

                                   

 

                          

 

                           

 

                              

 

                    

 

                  

 

ریزو بازیگر و تولید کننده ۲۸ سال سن دارد .فیلم Legally Blonde 2 حدود ۱۵ میلیون برای وی

در آمد داشت .

فیلم ملاقات در فوریه ی ۲۰۰۴ برای او ۱۲۰ میلیون دلار در آمد داشت .

منزل شخصی وی در لوس آنجلس ۵/۴ میلیون دلار قیمت دارد .

ریز ویترسپون :

                 

این هنر پیشه ی ۲۹ ساله برای بازی در هر فیلم ۱۴ میلیون دلار میگیرد به عنوان بازیگر و تولید کننده ی فرشتگان چارلی ۲۳میلیون دلار در آمد به دست آورد و در آمد کمپانی تولیدی او از فرشتگان چارلی ۵۵۰ میلیون دلار بود .

اما با همه ی این ها حضور در آثار کم هزینه مثل جان مالکوویچ بودن و مری یه چیزیش شده نشان از آن دارد که پول چندان ارزشی برای کامرون ندارد .

درو باریمور :

 

کامرون هنرپیشه ۲۸ سال سن دارد . موفقیت بزرگ وی در فرشتگان چارلی و همچنین دوبله ی زیبای کامرون به نقش پرنسس فیونا در انیمیشن شرک او را وارد کلوپ ۲۰ میلیون دلاری های هالیوود کرد .برای این دوبله کامرون ۱۰ میلیون دلار گرفت .

منزل سابق جنیفر و همسرش براد در لوس آنجلس۱۴ میلیون دلار ارزش دارد جنیفر از سریال دوستان حدود ۱۰۰ میلیون دلار در آمد به دست آورد .

هیلاری داف :

                            

هیلاری فقط ۱۶ سال سن دارد ( اااا این که مامان بزرگ منه  ) و با یک فیلم والت دیسنی به نامLizzie Mc Guire معروف شد او با همین سن کم یک کارخانه ی لباس و لوازم آرایش دارد در آمد هیلاری امسال ۸ میلیون دلار بود و نفر ۷۲ لیست صد نفری ثروتمند ترین هنرمندان جهان شد

                         

 

کامرون دیاز :

 

جنیفر بازیگر و همسر سابق براد پیت سال گذشته نفر اول ثروتمند ترین هنرمندان جهان شد ولی امسال با در آمد ۲۵ میلیون دلار به رده ی ۱۷ این لیست سقوط کرد .

جسیکا ی خواننده نویسنده هنرپیشه و تاجر ۲۴ سال سن دارد .در آمد جسیکا در سال ۴ میلیون دلار است که نفر ۶۱ لیست صد نفری هنرمندان ثروتمند دنیا شده است . به خاطر بازی در هر قسمت سریال عروس و داماد ۲۰۰۰۰ دلار دستمزد میگیرد .

جنیفر انیستون :

جسیکا سیمپسون :

 

جنیفر خواننده رقاص و هنرپیشه بابت هر فیلم ۱۲ میلیون دلار میگیرد در سال ۲۰۰۲ یک عطر به نام خودش به بازار داد که ۴۰ میلیون دلار فروش کرد آخرین آلبومش تا کنون بیش از دو میلیون نسخه فروش کرده است و حدود ۲۰ میلیون دلار در آمد داشته است .

جنیفر لوپز :

او اخیرا دو آپارتمان در منهتن به قیمت ۹ میلیون دلار خرید . آلبوم Dangerously in Love سه میلیون نسخه فروش داشت . بیانسه قصد دارد یک کارخانه ی لباس به اتفاق مادرش تاسیس کند .همچنین چندین قرارداد برای تبلیغات کارخانه ی پپسی بسته است . ( عکس زیر برای تبلیغات پپسی است . همه ی عکس های بیانسه رو تقدیم میکنم به خاله ی خوشگلم که از بیانسه خوشش میاد.  )

بیانسه ۲۲ سال سن دارد .در سال گذشته این خواننده ی زیبا و خوش صدا ۲۳ میلیون دلار درآمد داشت که باعث شد نفر نوزدهم لیست صد نفری Forbes شود .

انجلینا جولی ۳۰ سال سن دارد . انجلینا بازیگر جذاب    و توانای فیلم های آقا و خانم اسمیت و تامب رایدر و....در آمد فراوانی از فیلم هایش دارد که بیشتر آن ها را صرف امور خیریه میکند .

انجلینا به خاطر بازی در فیلم آقا و خانم اسمیت ۱۵ میلیون دلار دستمزد گرفت . (ایشالله صد برابر اینم دستمزد بگیره   )

                         

انجلینا خارج از شهر لندن یک خانه ی ۳/۳ میلیون دلاری دارد . نماینده ی صلح سازمان ملل است و یک سوم از درآمدش را به خیریه می دهد . انجلینا نفر دوازدهم لیست صد نفری ثروتمند ترین هنرمندان جهان شد .

بیانسه :

 

ارزش تنها یکی از چندین خانه ی اپرا در کالیفرنیا ۵۰ میلیون دلار است ( هی هی هی )

نیکول کیدمن :

                                    

نیکول ۳۷ سال سن دارد . نیکول بازیگر توانا و زیبای فیلم هایDAYS OF THOUNDER , DEAD CALM

THE OTHERS , MULIN ROUGE و .....قبل از طلاق از تام کروز دارائیش۳۰۰ میلیون دلار بود بعد از طلاق نیکول از تام کروز ۳۰ میلیون دلار گرفت و خانه آن ها که ۳۴ میلیون دلار بود به نیکول رسید خانه ی نیکول در استرالیا ۶ میلیون دلار تخمین زده شده است .

                                          

 

انجلینا جولی :

                                   

اپرا ۵۰ سال سن دارد .وی مجری شوی تلویزیونی اپرا حدود ۱/۱ بیلیون دلار دارایی دارد( مردم از تعجب   ) .... اپرا به خاطر این شو تلویزیونی هر سال ۱۴۰ میلیون دلار درآمد بدست می آورد .....

/ 0 نظر / 13 بازدید